header final
irannative psychopharmacology2015
atizo
آخرین اخبار
استخدام منشی در موسسه شیوه نوین در زمینه مشاوره تحصیلی
استخدام ایده پرداز جهت برگزاری پروموشن و کمپین های تبلیغاتی
استخدام منشی خانم باسابقه و آشنا به آفیس،تایپ و بایگانی در تهران
استخدام کارمند اداری در شرکت سامانه ساز دلفین آپادانا در اصفهان
استخدام سه ردیف شغلی در برگ سیب سبز (پخش آبمیوه سان استار)
استخدام مترجم زبان انگلیسی (خانم) در محیط کاری مناسب در آبادان
استخدام وب مستر (Web Master) در فروشگاه اینترنتی کلاغ سفید
استخدام کارمند اداری،فروش خانم در یک گروه مهندسی دراصفهان
استخدام چرخکار ماهر و برشکار سراجی در منطقه آزاد انزلی
استخدام مسئول ثبت نام خانم در موسسه زبان پارسیک
استخدام مهندس مکانیک آشنا به اصول طراحی و ساخت در اصفهان
استخدام تایپیست خانم در کامپیوتر المهدی در کرمان
استخدام برنامه نویس وپشتیبان،گرافیست وب،کارشناس فروش،منشی
استخدام بازاریاب مجرب در شرکت صنایع کاغذی خراسان گلریز در زنجان
استخدام webmaster آشنا با توانایی اولیه Office در تهران
استخدام انبار دار حرفه ای در یک شرکت معتبر در تهران
استخدام مهماندار برای بخش vip و روزانه در رستوران قدح درمازندران
استخدام مسئول آموزش و پذیرش در مرکز آموزش فدک آل محمد- مشهد
استخدام فروشنده آقا جهت کار در سوپرمارکت در رشت
استخدام مدیراجرایی سمینار و کارشناس بازاریابی و فروش درتهران

آملی لاریحانی:حرمت جامعه پزشکی باید حفظ شود

کد خبر: 16221 انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ بازدید: 518
به گزارش مهر، آیت الله صادق آملی لاریجانی ظهر شنبه در جمع اعضای دانشگاه علوم پزشکی که با حضور دکتر علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری، دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، دکتر احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی برگزار شد با تبریک روز پزشک، گفت: تعامل خوبی میان وزارت بهداشت و قوه قضائیه وجود دارد اما باید حرمت این جامعه حفظ شود و یکی از دغدغه های اصلی ما موضوع اخلاق حرفه ای در دستگاه قضائی است و برای همین معاونت فرهنگی قوه قضائیه را تاسیس کردیم.
 
وی افزود: بنده با شخص آقای وزیر از سابق آشنا هستم و ایشان فردی فاضل و علمی است و براساس اخوتی هم که با دکتر باقر لاریجانی دارم با این وزارتخانه و این حرفه ارتباط داشته ام.
 
آملی لاریجانی گفت: با حضور خانم دکتر وحید دستجردی به عنوان مشاور قوه قضائیه مرکز سلامت قوه قضائیه بزودی تاسیس می شود و اقدامات خوبی هم انجام شده است.
 
رئیس دستگاه قضا به حوادث اخیر جامعه پزشکی در ممسنی و اردبیل اشاره کرد و گفت: علاقه ای نداریم نسبت به جامعه پزشکی توهین شود اما توقع داریم بسیاری از حوادث به جای رسانه ای شدن با تدبیر مدیریت شوند و نگذاریم حوادث در رسانه ها با حاشیه همراه شود. به عنوان مثال در حادثه استان فارس یکی از بزرگواران در نظام پزشکی گفته بود قاضی به پزشک مراجعه کرده و وقتی پاسخی نشنیده با شلاق پزشک را کتک زدند در حالی که اصلا درست نبود.
 
وی اظهار داشت: برخی حوادث و اتفاقات ارتباطی با دستگاه قضا ندارد. به عنوان نمونه قاضی حکمی را صادر می کند اما اجرای حکم و کیفیت آن با نیروی انتظامی است و اگر فرد متهم مقاومت کند نیروی انتظامی ماموریت خاص خودش را دارد و اگر نظام پزشکی بخواهد جبهه گیری کند قوه قضائیه هم واکنش نشان می دهد.
 
آملی لاریجانی با بیان اینکه قضات ما متدین هستند، گفت: مسائل میان قوه قضائیه و نظام پزشکی بسیار مهمتر از این حاشیه هاست. ما در موضوع محیط زیست و سلامت غذا و دارو بحث های مهمی داریم و نیاز به تعامل قوه قضائیه و پزشکان است. به عنوان مثال آیا مدعی العموم نمی تواند در موضوع آلودگی هوا وارد شود در حالی که می دانیم هر روز داریم سرب مصرف می کنیم یا موضوع غذاهای فاسد و داروهای تاریخ گذشته که همگی نیازمند ورود قاضی و پزشکان هستند.
 
رئیس قوه قضاییه به موضوع پیشگیری از وقوع جرم اشاره کرد و گفت: در این موضوع جامعه پزشکی خیلی می تواند کمک کند. ما در زندان ها نیاز به روانپزشک داریم و خود دستگاه قضائی هم به علت فرسایشی بودن نیاز به تقویت سلامت کارکنان و قضات دارد.
 
در ادامه این سخنرانی رئیس دستگاه قضا به موضوع فلسفه طبابت اشاره کرد و گفت: در طبابت باید به انسان توجه شود در حالی که در آمریکا و اروپا نگاه به انسان نگاه به یک دستگاه بیولوژیکی است یعنی اینکه بخشی از بدن خوب کار نمی کند و موجب بیماری شده است. در حالی که این انسان دارای روح و نفس است و اگر این نگاه را بشکافیم هم در پیش فرض ها و هم در معرفت شناسی و سطح اخلاق می توانیم دقیق تر در طبابت وارد شویم.

منبع: شفاف